Ile kosztuje wynajęcie koparki? Cena oraz zalety najmu…

Koparki: używane rodzaje z krótką charakterystyką w budownictwie
23 listopada 2021
Koparko ładowarki – wynajem: podstawowa charakterystyka
23 listopada 2021

Ile kosztuje wynajęcie koparki? Cena oraz zalety najmu…

Usługi takie jak wynajem koparek zyskują w Polsce na popularności – wiele przedsiębiorstw działających w sektorze budowlanym woli dzisiaj wypożyczyć koparki używane, niż inwestować w swoje maszyny. Koparki są niezwykle przydatne na placu budowy, warto więc dobrze oszacować ile kosztuje wypożyczenie koparki, by precyzyjnie wykonać kosztorys prac. Oto nasze podpowiedzi…

Wynajem koparki – ceny: od czego zależą?

Przygotowując się do zebrania ofert od lokalnych firm, które oferują koparki na wynajem, warto mieć świadomość, od czego zależeć mogą ewentualne różnice. Oczywiście cena wynajmu koparki różni się dość znacząco w zależności od rodzaju maszyny oraz jej zastosowania. Większe koparki z wszechstronnym asortymentem, jak koparko-ładowarki, będą nas kosztować więcej niż tradycyjne koparki czy minikoparki. Liczy się także odległość – dowóz maszyny i obsługa tego przedsięwzięcia wpływa na cenę wynajmu koparki dość znacząco. Nie bez kozery użyliśmy wcześniej słów „lokalne firmy”, gdyż ze względu na koszty operacyjne warto szukać właśnie ofert na wynajem koparek możliwie najbliżej miejsca budowy.

DźwigBud dostarcza swoje koparki do wynajęcia na terenie Wielkopolski Centralnej i Południowej, w takich miastach jak Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Kępno, Jarocin, Krotoszyn, Pleszew oraz Turek.

Na ceny wynajmu koparki wpływa oczywiście czas trwania usługi. Średni koszt wypożyczenia koparki w Polsce to od 150 do 450 zł za dobę (standardowe koparki do wynajęcia). Jeśli planujemy dłuższy czas najmu, zwykle negocjowane są indywidualne warunki oraz ceny. Jest to pewnym standardem w branży, dlatego próżno szukać sztywny cennik na wynajem koparek – oferty mają charakter indywidualny.

Wynajem koparki wiąże się także z koniecznością zapewnienia jej profesjonalnej obsługi. To znaczy, że zdecydowana większość ofert na rynku to koparki do wynajęcia razem z operatorem. Jest to zrozumiałe, do bezpiecznej obsługi koparki wymagana jest osoba przeszkolona, posiadająca doświadczenie oraz uprawnienia. Warto wziąć pod uwagę fakt, że przy wycenie wynajmu koparek wliczony jest też koszt operatora tej maszyny. Jeśli posiadamy w zespole osobę, która posiada uprawnienia oraz ma stosowną dokumentację, możemy próbować zorganizować najem bez operatora, warto w tym celu negocjować z dostawcą usługi.

Wynajem koparki – zalety

Trzeba powiedzieć, że wynajem koparek to opcja na sporą oszczędność dla tych przedsiębiorstw, które korzystają z maszyny okazjonalnie i nie potrzebują jej przez cały rok. To nie tylko oszczędności wynikające z kosztów inwestycyjnych, ale też z kwestii posiadania operatora, serwisu, konserwacji, napraw, a także kosztów przechowywania koparki. Wynajem jest dobrą opcją krótkoterminową także dla firm, które mają spory zakres prac i mogą w trakcie roku potrzebować kilku różnych rodzajów koparek do mocno odbiegających od siebie zastosowań. Wówczas wypożyczenie koparki jest korzystniejsze, nie ma potrzeby rozbudowy swojego taboru maszyn budowlanych specjalnie na jedną okazję.

Komentarze są wyłączone.