Koparko ładowarki – wynajem: podstawowa charakterystyka

Ile kosztuje wynajęcie koparki? Cena oraz zalety najmu…
23 listopada 2021
Jaka koparko ładowarka najlepsza? Pytamy eksperta…
23 listopada 2021

Koparko ładowarki – wynajem: podstawowa charakterystyka

W pracach z zakresu budownictwa ziemnego jedną z kluczowych maszyn jest tytułowa koparko ładowarka. Wynajem tych pojazdów znacznie spopularyzował się w Polsce w ostatnich latach, dostęp ten stymuluje gospodarkę i pozwala rozwijać się także średnimi małym firmom budowlanym. Dziś scharakteryzujemy krótko koparko ładowarki i zlokalizujemy je w grupie pozostałych maszyn budowlanych do wynajęcia.

Koparko ładowarki – wynajem w 2021 r

Wiele firm aspirujących do realizacji robót w zakresie transportu, przemysły budowlanego, górnictwa i itp. musi dysponować nie tylko fachowcami oraz odpowiednim know-how, ale również zapleczem maszynowym. Dla firm, których nie stać na zakup nowej maszyny, oferowane są koparko ładowarki używane, przeznaczone na najem krótkoterminowy. Wówczas przedsiębiorstwo zyskuje odpowiednio dobrany dla siebie sprzęt, który jest serwisowany oraz ma potwierdzoną jakość wraz ze stosowną dokumentacją. Dotyczy to także operatora koparko ładowarki, który jest niezbędny do bezpiecznego i efektywnego obsługiwania maszyny.

Koparko ładowarka na wynajem – jaka charakterystyka?

Najbardziej z funkcjonalności koparko ładowarek skorzystają firmy, realizujące kompleksowe roboty ziemne, w których skład wchodzi odspajanie, usuwanie i ładowanie urobku. Jest to swoiste dwa w jednym: koparko ładowarki używane są zarówno do oddzielania gruntu, jak i jego załadunku oraz transportu w obrębie budowy. Daje to wielką wszechstronność prowadzenia prac i jest bardzo praktyczne, bo większość planowanych w harmonogramie czynności można wykonać w ramach jednej maszyny.

Koparko ładowarki na wynajem mają dość prostą konstrukcję, gdzie główne układy to ten roboczy, a także nadwozie i podwozie. Z reguły napędzane są za pomocą kół, więc dobrze radzą sobie nawet w trudnym terenie. Tradycyjna koparka czy koparko ładowarka posiada dzisiaj nowoczesne wyposażenie, oświetlenie oraz opcje wspomagające dla operatora – to nowoczesne i solidne maszyny. Jednakże wraz z wyższym standardem, rośnie cena koparko ładowarki. Bywa ona zaporowa, więc wiele firm szuka oszczędności w wynajmie takich maszyn u lokalnych dostawców. W regionie Wielkopolski Centralnej i Południowej takie usługi świadczy firma DźwigBud z Ostrowa Wielkopolskiego.

Warto dodać, że koparko ładowarki posiadają wymienny osprzęt. Lista ta jest całkiem pokaźna, to między innymi różnego rodzaju łyżki, ale także widły czy wiertnice.

Koparko ładowarka do wynajęcia – bezpieczeństwo i oszczędność w jednym

Firmy oferujące wynajem koparko ładowarek mają obowiązek utrzymywać swoje maszyny w najwyższym standardzie jakościowym – są one zawsze serwisowane i gotowe do pracy pod wysokim obciążeniem. Potwierdzają to dokumentacje ws. niezbędnych norm bezpieczeństwa, aktualizowane corocznie przez dedykowany do tego organ. Nowoczesne koparko ładowarki używane są do wielu prac, dlatego dodatkowo zabezpieczono ich konstrukcję na wypadek spadających elementów konstrukcyjnych. Solidna kabina chroni operatora koparko ładowarki, zapewnia mu także ergonomiczne warunki pracy, wentylację oraz odpowiednią ochronę przed hałasem oraz drganiami.

Komentarze są wyłączone.