Koparki: używane rodzaje z krótką charakterystyką w budownictwie

Zakup czy wynajem koparek? Co bardziej się opłaca?
23 listopada 2021
Ile kosztuje wynajęcie koparki? Cena oraz zalety najmu…
23 listopada 2021

Koparki: używane rodzaje z krótką charakterystyką w budownictwie

Wśród maszyn używanych w szeroko pojętym sektorze budowlanym, zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się różne rodzaje koparek. Wynajem tych maszyn przez lokalne firmy sprawił, że stały się one dostępniejsze i przystępniejsze także dla tych przedsiębiorstw, które nie mały środków lub zwyczajnie nie chciały inwestować w nowe maszyny. Koparki używane, przeznaczone pod wynajem to ciekawa usługa, dziś przyjrzymy się ich popularnym rodzajom na polskim rynku.

Wynajem koparek

To najpopularniejszy typ maszyn, oparty na standardowej metodzie pracy oraz wyposażeniu. Jest uniwersalna i wszechstronna, a dzięki zmiennym akcesoriom pozwala na wykonywanie bardzo wielu czynności, zarówno w ramach jednej realizacji, jak i wielu prac – dobrej klasy koparki używane, pod warunkiem terminowego serwisu, potrafią pracować pod olbrzymim obciążeniem przy niskim wskaźniku awaryjności. Wynajem koparek najczęściej oparty jest na maszynach wyposażonych w łyżki, przeznaczone do usuwania urobku. W ofercie DźwigBud dostępna jest koparka obrotowa Komatsu PW160 z osprzętem do prowadzenia różnicowanych prac konstrukcyjno-budowlanych.

Wynajem koparek typu mini (minikoparek)

Warto zaznaczyć, że dla niektórych prac opcją alternatywną dla tradycyjnych koparek używanych, są minikoparki. Są zdecydowanie mniejsze gabarytowo, przez co realizują zadania nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz. To bardzo mobilne koparki używane do prac precyzyjnych, mogą także z powodzeniem działać w miejscach trudno dostępnych, gdzie wynajem koparek tradycyjnych mija się z celem. Mini koparki do wynajęcia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na to, że prace w sektorze budowlanym często prowadzone są w terenach mocno zurbanizowanych, gdzie jest niewielka przestrzeń do działania.

Wynajem koparek ładowarek

Specyficznym rodzajem są koparki używane do zbierania urobku o dużej powierzchni. Umożliwia to bardzo szeroka łyżka, w jaką wyposażone są koparki do wynajęcia tzw. ładowarki. To ciężki sprzęt o ograniczonej mobilności oraz funkcjonalności, może być wykorzystany np. na dużych budowach przy pracach ziemnych oraz do ładowania sprzętu na samochody ciężarowe.

Wynajem koparko-ładowarek

Ciekawa, bardzo wszechstronna maszyna, chętnie kupowana oraz wypożyczana. Koparki do wynajęcia tego typ mają dwie łyżki, jedna służy do kopania, a druga do przenoszenia urobku. W ten sposób jedna maszyna wykonuje kilka strategicznych czynności. Są one jednak nieco rzadziej spotykane w ofertach terminowych, co nie oznacza, że wynajem koparek z taką funkcjonalnością w Polsce jest niemożliwy czy nieopłacalny.

Wynajem koparek – zapytaj jaka cena oraz zastosowanie

W DźwigBud można sprawnie i niedrogo wypożyczyć koparkę do swoich potrzeb z obsługą na terenie Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Jarocina, Kępna, Pleszewa oraz Turku. Kontaktując się z przedstawicielem marki dowiesz się ile kosztuje wynajęcie koparki w ofercie indywidualnie dopasowanej do warunków najmu oraz szczegółów technicznych, dotyczących zastosowania danej maszyny.

Komentarze są wyłączone.