Jaki młot wyburzeniowy wybrać?

Wywrotki ciężarowe i ich rola we współczesnym łańcuchu dostaw
23 listopada 2021

Jaki młot wyburzeniowy wybrać?

Duży młot wyburzeniowy to solidne urządzenie do prowadzenia prac remontowych, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak przyglądając się częstotliwości wykorzystania tego narzędzia, zastanawia fakt, czy faktycznie warto kupić młot wyburzeniowy, czy też postawić na wynajem, zwłaszcza jeśli celujemy w bardzo duże maszyny. Jakie narzędzie wybrać dla dobrego efektu? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej…

Młot wyburzeniowy – jaki wybrać?

Zacznijmy od tego, jakie funkcje pełni młot wyburzeniowy, znany też na rynku jako młot udarowy. Po pierwsze musi mieć na tyle mocy, by pozwolić skutecznie kuć w trudnych materiałach, jak kamień, beton, cegła, posadzki czy pokrycia asfaltowe. Kolokwialnie mówiąc, to narzędzie do demolki. Nie trudno sobie więc wyobrazić, jaki młot wyburzeniowy powinien być w praktyce… oczywiście niezniszczalny! Abstrahując od humorystycznych akcentów, młot wyburzeniowy musi mieć solidną konstrukcję, jego długotrwała, efektywna praca musi zostać zapewniona przez producenta, np. poprzez elementy wzmacniające, wytłumiające drgania itd.

Posłużmy się przykładem:

Oferowany przez DźwigBud młot wyburzeniowy to prawdziwie wszechstronne rozwiązanie – zlokalizowany na koparko-ładowarkach marki CAT, duży młot wyburzeniowy posiada wagę rzędu aż 320 kg. Obsługiwany jest w sposób całkowicie komfortowych i automatyczny, z pozycji kabiny operatora. Pozwala skruszyć naprawę mocne i solidne konstrukty, jak ściany, sufity, posadzki, a także duże przeszkody z kamienia, fundamenty, elementy lite itd.

Biorąc pod lupę parametry pracy młota wyburzeniowego, montowanego na koparko-ładowarce, zauważymy jak wielkie możliwości na budowie otwiera. Energia uderzenia takiego młota wyburzeniowego to około 1 200 J, przy średnicy grota sięgającej około 75-80 mm.

Wybierając duży młot wyburzeniowy do koparki lub koparko-ładowarki musimy zatem skupić się na kilku parametrach. Najważniejszym jest masa maszyny, waga młota jest z nią skorelowana. Dla maszyn o wadze do 7 ton, czyli minikoparek, montowane są młoty wyburzeniowe o masie do 210 kg. Dla koparko-ładowarek o masie od 7 do 10 t montowane są młoty wyburzeniowe o masie 305 – 375 kg. Dla bardzo dużych koparek, o masie 20 – 29 t, można zamontować duży młot wyburzeniowy o masie nawet 1 580 kg.

Wynajem młota wyburzeniowego z koparko-ładowarką

Jeśli tego typu maszyna potrzebna jest doraźnie, do wykonania pewnych specyficznych prac w zakresie remontu np. na placu budowy czy drogi, warto wykorzystać ofertę lokalnych partnerów, jaką jest wypożyczenie młota wyburzeniowego razem z koparką lub koparko-ładowarką, a także operatorem z uprawnieniami. Schodzi z nas wówczas obowiązek kupienia dość drogiej maszyny, a także jej serwisowania, utrzymywanie i przechowywania podczas okresów spoczynkowych.

Fachowe doradztwo techniczne pozwoli zawsze odpowiednio wykorzystać maszyny, a lokalny zasięg gwarantuje szybkie podstawienie młota wyburzeniowego na budowę oraz indywidualne warunki najmu, zależne między innymi od czasu trwania umowy.

Komentarze są wyłączone.