Wywrotki ciężarowe i ich rola we współczesnym łańcuchu dostaw

Wynajęcie wywrotki w Polsce – ceny, podstawowe informacje …
23 listopada 2021
Jaki młot wyburzeniowy wybrać?
24 listopada 2021

Wywrotki ciężarowe i ich rola we współczesnym łańcuchu dostaw

Balans i regularność dostaw jest kluczowa dla zachowania złożonych oraz, trzeba to powiedzieć, bardzo wyżyłowanych harmonogramów prac budowlanych. By sprostać zadaniu niełatwemu z natury, trzeba mieć w zanadrzu opcję na solidny transport surowców. Tutaj do gry wkraczają samochody ciężarowe – wywrotki. Dostęp do takich usług jak wynajem wywrotek jest nieoceniony, stanowi bardzo ważny element lokalnych gospodarek.

Wywrotki ciężarowe – działanie i zadania strategiczne

Ładunki sypkie, niezbędne do postępu prac budowlanych w sektorze np. realizacji budynków lub dróg, przewożone są w sposób sprawny za pośrednictwem wywrotki. Ciężarówki z naczepą tego typu posiadają przechylaną pod pewnym ograniczonym kątem skrzynie załadunkową. Za pośrednictwem ciężkich maszyn ładowane są spore masy różnego rodzaju materiałów sypkich, jak żwir, piasek, kruszywa, ale także surowce spożywcze, jak np. warzywa czy owoce. Zamknięta konstrukcja wywrotki sprawia, że zawartość jest bezpiecznie dowożona na miejsce oddalone o wiele kilometrów. Jednakże nowoczesna wywrotka ciężarowa posiada dodatkowe udogodnienie w postaci ruchomych ścian. Oprócz przechyły wywrotki, za zdeponowanie ładunku odpowiadają dodatkowo także otwierane ściany – standardowo tylne, ale czasami również boczne.

Samochody ciężarowe wywrotki bazują na układzie hydraulicznym, większość nowych ciężarówek posiada obecnie pilot radiowy do sterowania mechanizmem. Posiadanie samochodu tego typu na wyposażeniu to domena nielicznych firm w sektorze konstrukcyjno-budowlanym. Zdecydowana większość przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym stawia na wynajem wywrotek. Cena tej usługi oraz jej dostępność są atrakcyjne, z pewnością zaś o wiele bardziej opłacalne niż zakup wywrotki ciężarowej, a następnie ponoszenie kosztów jej utrzymania, serwisowania i przechowywania. Pełną usługę – wynajem wywrotki ciężarowej w Wielkopolsce Centralnej i Południowej oferuje firma DźwigBud z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wypożyczenie wywrotki nie tylko na budowę?

Z reguły gdy mówimy o wywrotce ciężarowej przychodzi nam na myśl transport kruszyw i innych materiałów sypkich, czy to na budowę np. na podsypkę lub skarpę, czy też wywóz gruzu z rozbiórki budynku itp. Warto jednak wiedzieć, że samochód ciężarowy wywrotka ma też swoje zastosowanie w innych sektorach gospodarki, np. w rolnictwie. Produkty rolne, warzywa i owoce w dużej, hurtowej ilości, wymagają dostaw do punktów odbioru, więc właściciele gospodarstw, którzy nie posiadają samochodów ciężarowych na swoim wyposażeniu, także chętnie sięgają po ofertę najmu.

Komentarze są wyłączone.