Wynajem dźwigów – na czym polega oferta, kto skorzysta?

Resurs dźwigu – co to jest?
23 listopada 2021
Dźwigi – wynajem: dlaczego się opłaca?
23 listopada 2021

Wynajem dźwigów – na czym polega oferta, kto skorzysta?

Dźwig – wynajem: czym charakteryzują się usługi dźwigowe w Polsce?

Terminowe usługi wynajmu maszyn, takich jak dźwigi czy koparki, znajdują zainteresowanie w całym kraju. Zakup nowego dźwigu to olbrzymia inwestycja, serwisowanie i utrzymanie takich maszyn również nie należy do tanich. Dlatego wielu podwykonawców prowadzących prace konstrukcyjne, budowlane czy wyburzeniowe, chętnie zbiera oferty od lokalnych firm, takich jak nasza. Działając prężnie w regionie, można sprawnie dostarczać maszyny, jak dźwigi do wynajęcia, wprost na plac robót, a także reagować w razie awarii.

Fachowe doradztwo i dobrze rozwinięty system obsługi klientów z branży konstrukcyjno-budowlanej, pozwala dzisiaj na niezwykle wygodne planowanie robót w zakresie harmonogramów. Lokalna konkurencja na rynku jest gwarantem dobrej, indywidualnej oferty na wynajem dźwigu, a także powodem, dla którego usługodawcy dbają o wysoki standard usługi oraz samych maszyn. Oczywiście wygrywa ten, który posiada największy i najbardziej zróżnicowany katalog maszyn na wynajem. Dźwigi o różnym udźwigu, zakresie pracy oraz zastosowaniach to dzisiaj mocna karta przetargowa do długofalowych relacji z odbiorcami, a są wśród nich przedsiębiorstwa budowlane, ale też nierzadko klienci indywidualni.

Dosyć powiedzieć, że bardzo wiele firm zwyczajnie nie byłoby w stanie realizować zamówień i rozwijać swojej działalności, gdyby nie dostęp do usług najmu terminowego, takiego jak wynajem dźwigów czy wynajem wózków widłowych. Dostęp do specjalistycznych maszyn i urządzeń jest jednym z najbardziej stymulujących czynników dla lokalnej gospodarki, zatem warto z niego korzystać.

Wynajem dźwigów – dla kogo?

Tak naprawdę dla każdego. Trzeba tutaj zaznaczyć, że dźwig do wynajęcia kojarzy nam się głównie z wielkim przedsięwzięciem, tymczasem to maszyny, które są mocno zróżnicowane pod kątem zakresu pracy, wielkości, udźwigu czy innych parametrów technicznych. Odbiorcami takiej usługi są więc nie tylko firmy o wielkich ambicjach, ale także podwykonawcy prac drogowych, a nawet indywidualni klienci, którzy mają potrzebę wykonać pewne zadania na swojej prywatnej budowie. To czasem trywialne czynności, jak załadunek, rozbiórka starych budynków, montaże lub demontaże konstrukcji stalowych – niestety, bez właściwego zaplecza maszynowego, jak dźwigi czy koparki, nie ruszymy z miejsca…

Oferta na wynajem dźwigów jest elastyczna i dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania klienta. Nie warto szukać sztywnych cenników czy tabeli – najlepiej zgłosić się do lokalnej firmy, która wypożycza dźwigi z zapytaniem ofertowym. Wiele czynników wchodzi w wycenę, więc nie ma co zrażać się już na starcie domniemanymi kosztami – zwykle klienci są mocno zaskoczeni o ile przestrzelili swoją wycenę…

Komentarze są wyłączone.