Wynajęcie wywrotki w Polsce – ceny, podstawowe informacje …

Dobre podnośniki koszowe, czyli jakie? Analizujemy…
23 listopada 2021
Wywrotki ciężarowe i ich rola we współczesnym łańcuchu dostaw
23 listopada 2021

Wynajęcie wywrotki w Polsce – ceny, podstawowe informacje …

Łańcuch dostaw w sieci projektów i inwestycji budowlanych to prawdziwie rozbudowana arteria. Kluczowym czynnikiem motorycznym jest tutaj klasyczna wywrotka. Samochód ciężarowy o odpowiedniej ładowności i pojemności specjalnie zaprojektowanej, ruchomej naczepy, pozwalającej nachylenie pod odpowiednim kątem, by rozładować zawartość, np. materiały sypkie jak piasek. Szybki i efektywny załadunek i rozładunek stanowią o dotrzymaniu harmonogramów prac. Czym charakteryzuje się wynajęcie wywrotki? O tym poniżej…

Wywrotki – samochody ciężarowe o zróżnicowanej charakterystyce

Oczywiście zapotrzebowanie rynku jest mocno zróżnicowane, mamy więc możliwość wynajęcia różnych rodzajów wywrotki. Ciężarówki dzielą się na ciężkie, których masa całkowita to 26 – 32 t. Mniejszy to samochód wywrotka o masie dopuszczalnej 18 – 26 t. Lekkie samochody ciężarowe wywrotki ważą 6,5 – 18 t. Spotyka się też lekkie wywrotki o masie 3,5 – 6,5 t. Co ciekawe, są także samochody, które dzielą się ze względu na sposób otwierania: jednostronne, dwustronne lub trójstronne. Oferują kolejno otwieranie się jednej ściany wywrotki, dwóch bocznych ścian, lub obu ścian i tylnej ściany. Mamy więc dość duży wybór dla zastosowań w sektorze budowlanym.

W firmie DźwigBud Ostrów Wielkopolski, wszystkie wywrotki posiadają pełen wymagany i niezbędny do świadczenia kompleksowych usług osprzęt (liny, pasy, zawiesia, szekle, warkocze, łyżki skarpowe, zwykłe itp.).

Samochody ciężarowe – wywrotki: ceny

Fluktuacje ceny wynajmu wywrotki w roku można obserwować w zależności od sezonu, w szczycie, przypadającym na wiosnę, cena wypożyczenia wywrotki oraz czas oczekiwania na nią mogą wzrosnąć. Profesjonalna firma, oferująca wynajem wywrotek zaproponuje nam samochód ciężarowy wraz z osprzętem oraz indywidualną wyceną.

Ile kosztuje wynajęcie wywrotki? Średnie ceny wywrotek w Polsce za miniony rok to ok. 10 – 25 zł / km pzy dystansie poniżej 100 km oraz ok 2 – 10 zł / km przy dystansie powyżej 100 km. Przykładowo, za przewóz 300 t materiału sypkiego na dystansie 68 km, zapłacilibyśmy w ubiegłym roku około 1 800 zł.

Wynajem wywrotek – samochodów ciężarowych w opcji krótkoterminowej – to wariant bardzo opłacalny w obecnej sytuacji rynkowej. Możemy skorzystać z transportu ciężkiego na zadanym odcinku bez konieczności posiadania własnego środka lokomocji. Musielibyśmy posiadać przyczepę lub naczepę, a nierzadko przy dużych masach surowca lub towaru, równałoby się to z koniecznością kilku cykli transportowych na tej samej trasie. Warto więc policzyć co bardziej się opłaca – czy wypożyczenie wywrotki i jednorazowy dowóz ładunku do celu, czy też próba wywożenia towaru „na raty”.

Komentarze są wyłączone.