Podnośniki koszowe – czy i kiedy opłaca się ich wynajem?

Jaka koparko ładowarka najlepsza? Pytamy eksperta…
23 listopada 2021
Dobre podnośniki koszowe, czyli jakie? Analizujemy…
23 listopada 2021

Podnośniki koszowe – czy i kiedy opłaca się ich wynajem?

Wśród przydatnych maszyn w zakresie prac konstrukcyjno-budowlanych ważne miejsce zajmują podnośniki koszowe. Wynajem tych maszyn zyskuje na popularności, często bowiem potrzebne są one tylko do nielicznych i specyficznych robót i nie ma potrzeby posiadania i utrzymywania takiej maszyny przez cały rok. O tym, co to jest podnośnik koszowy, jak działa i kiedy warto go wynająć, opowiadał przedstawiciel firmy DźwigBud.

Podnośniki koszowe – wynajem: jaka charakterystyka maszyny?

Wiele z prac wykonywanych w ramach realizacji projektów budowlanych wymaga działań na wysokościach. By sprostać takim wyzwaniom, warto mieć na wyposażeniu podnośniki koszowe. Dzięki nim pracownik może wykonać czynności na wysokości bez konieczności stawiania rusztowania, co więcej, wysokość ta jest regulowana – wysięgniki koszowe mają spory zasięg, w zależności od wybranego modelu.

Podnośniki koszowe na wynajem można czasem określić podestem ruchomym. Jego konstrukcja przypomina nieco kosz, co zabezpiecza pracownika na wysokości, a także pozwala wygonie i bezpiecznie przenosić wzwyż towary lub surowce budowlane. Podnośniki koszowe do wynajęcia pozwalają na dość spory zakres manewrów w ramach jednego obiektu – pozwalają ustawić wysięgnik koszowy zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej.

Chociaż podnośniki koszowe znane są z prac budowlanych, to nie jedyne miejsce, gdzie można z nich właściwie skorzystać. Wynajem podnośników koszowych skierowany jest także do sektora porządkowego, usług montażowych, prac sezonowych, akcji ratowniczych i gaśniczych, a nawet do niektórych prac rolniczych. Jak widać to maszyny niezwykle wszechstronne – chociaż nie zawsze potrzebne są przez cały rok. Dla małych i średnich firm, które potrzebują korzystać z nich od czasu do czasu, najlepszą opcją jest wypożyczenie podnośnika koszowego. Cena takiej usługi jest zdecydowanie niższa, odpadają też koszty serwisowania oraz przechowywania. Warunkiem jest też operator podnośnika koszowego – maszyny nie może obsługiwać każdy pracownik!

Podnośniki koszowe – wynajem: główne zalety?

Wysięgniki koszowe są cenione w wielu sektorach gospodarki, o czym już wspomniano. Ich wszechstronność to olbrzymia zaleta. Maszyny te mają duży zasięg przy małych gabarytach oraz dużej zwrotności, więc radzą sobie w bardzo zróżnicowanych warunkach zabudowy. Przy właściwym planowaniu prac mogą też przyspieszyć realizację, bo dzięki nim możliwe jest wykonanie wielu zadań na wysokościach bez konieczności rozkładania rusztowania. Podnośniki koszowe są mobilne, samojezdne – można zatem wykonać wiele prac w obrębie jednej budowy bez czasochłonnego przenoszenia, rozkładania i rozruchu, jak ma to miejsce w przypadku niektórych maszyn budowlanych.

Solidne podnośniki koszowe, montowane na samochodach ciężarowych, pozwalają na błyskawiczne dojechanie do miejsca prowadzenia prac i szybką reakcję. Dla przykładu, podnośniki koszowe od DźwigBud posiadają wysokość od 14 do 38 m i zasięg boczny 27 m.

Komentarze są wyłączone.