Jaka koparko ładowarka najlepsza? Pytamy eksperta…

Koparko ładowarki – wynajem: podstawowa charakterystyka
23 listopada 2021
Podnośniki koszowe – czy i kiedy opłaca się ich wynajem?
23 listopada 2021

Jaka koparko ładowarka najlepsza? Pytamy eksperta…

Wynajem koparko ładowarek jest jedną z najchętniej wybieranych ofert tego typy na lokalnych rynkach. Maszyny te spełniają wiele funkcji, są niezawodne, a jednocześnie niedrogie, gdy korzysta się z nich terminowo na dobrych warunkach z firmą z regionu. O tym, jakie cechy mają dobrej klasy koparko ładowarki, używane w polskim sektorze budowlanym, rozmawialiśmy z przedstawicielem DźwigBud Ostrów Wielkopolski.

Jaka koparko ładowarka jest najlepsza? Na jakie cechy zwracać uwagę?

Bez względu na to, czy planujemy wynajem koparko ładowarek, czy też zbieramy się do zakupu nowej maszyny, musimy mieć ogólny pogląd na kluczowe cechy techniczne tych maszyn. Choć pozornie może wydawać się, że to tylko prosta maszyna do kopania ziemi i ładowania jej na ciężarówkę, w praktyce trzeba spojrzeć na sprawę zdecydowanie szerzej. Koparko ładowarki używane w budownictwie to maszyny pracujące pod bardzo dużym obciążeniem i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Jeśli nie będą solidne pod każdym względem, szybko wyjdzie to podczas użytkowania…

Nowa koparko ładowarka może kosztować do 130 tysięcy złotych, więc to duży zakup. Kwestia najmu krótkoterminowego ściąga z firmy konieczność tak dużych nakładów inwestycyjnych, nie zmienia to jednak faktu, że warto brać byle co. Jeśli już planujemy włączenie koparko ładowarki używanej do naszego harmonogramu prac, lepiej, by nie „rozkraczyła” się w kluczowym punkcie. Raz złamany harmonogram ciągnie się za budową bez końca i ma przykre, kosztowne konsekwencje…

Dobrej klasy koparko ładowarki łączą w sobie odpowiednie parametry mechaniczne oraz wytrzymałościowe. Biorąc pod lupę kilka maszyn warto porównać co mają „pod maską” – tutaj szczególnie ważna jest moc oraz opinie o tym, jak radzi sobie koparko ładowarka w danych warunkach roboczych. Warto też zwrócić uwagę na jakość oraz wykonanie elementów mocno obciążonych, takich jak wały, łyżki oraz inne elementy poddane ciągłej eksploatacji. Podobnie jak w przypadku każdej maszyny, tak i tutaj panuje prosta, sprawdzona zasada: to co najtańsze, zwykle jest tanie z jakiegoś powodu… a tym powodem zwykle jest kiepska jakość. Producent poszedł na kompromisy – zaoferował niską cenę kosztem materiałów, technologii, wyposażenia, osiągów – na te pytania trzeba sobie odpowiedzieć przed wyborem maszyny.

Jaka koparko ładowarka do wynajęcia? Przede wszystkim wszechstronna!

W ofercie DźwigBud Ostrów Wielkopolski, wynajem koparko ładowarek dotyczy marki CAT 432F2 – to wysoki standard, potwierdzony setkami pozytywnych opinii osób z branży budowlanej, w tym użytkowników. Właśnie dlatego wybrano ten model, gdyż jest niezawodny i bardzo wszechstronny. To słowo klucz – dobrej klasy koparko ładowarki używane mają w opcji szereg wymiennych akcesoriów. Dla przykładu mogą to być łyżki o zróżnicowanych gabarytach, np. od 40 cm do 80 cm. Poszukiwanymi akcesoriami są także tzw. skarpówki oraz wiertnice, znacząco poszerzające zakres prac koparko ładowarki na budowie.

Komentarze są wyłączone.