Dźwigi – wynajem: dlaczego się opłaca?

Wynajem dźwigów – na czym polega oferta, kto skorzysta?
23 listopada 2021
Zakup czy wynajem koparek? Co bardziej się opłaca?
23 listopada 2021

Dźwigi – wynajem: dlaczego się opłaca?

Czy w dobie nieporównywalnego z niczym w dziejach rozwoju cywilizacyjnego można wyobrazić sobie sprawne działanie bez odpowiedniego zaplecza maszynowego? Nowoczesne, wielofunkcyjne dźwigi pozwalają nie tylko zrealizować harmonogram budowy, ale także przekroczyć wiele barier i limitów, które napotykają specjaliści z tej branży w trakcie podejmowania coraz to nowych wyzwań. Dźwig do wynajęcia to temat aktywnie dyskutowany w środowisku – czy warto korzystać z tej usługi i jeśli tak to dlaczego?

Wynajem dźwigów – jakie zalety?

Jak mawia popularne powiedzenie: każdy kij ma dwa końce. I w przypadku, gdy omawia się dźwig do wynajęcia, sprawa ma się dokładnie tak samo. Posiadanie własnej maszyny, jaką jest dźwig lub żuraw, daje odpowiednią swobodę oraz niezależność w działaniu. Jest wręcz niezbędne dla dużych przedsiębiorstw sektora budowlanego. Jednak wynajem dźwigów to alternatywa wciąż bardzo kusząca, zwłaszcza dla firm o nieco mniejszej skali i zasięgu. Przede wszystkim pozwala to ja optymalizację kosztów realizacji budowy.

Dźwig do wynajęcia utrzymywany jest, czyli serwisowany i remontowany, przez właściciela, czyli wynajmującego. Najem terminowy zwalnia więc od odpowiedzialności za stan techniczny maszyny, a to sporo zaoszczędzonych pieniędzy w kasie firmowej. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wynajęty dźwig? Wynajem opiera się o konkretne zapisy umowy, tam też sztywno określone są koszty usługi – przy planowaniu tak złożonego przedsięwzięcia jak budowa czy też podwykonawstwo, każdy specjalista chce jak najdokładniej oszacować koszty i przygotować środki.

Warto też nadmienić, że takie maszyny jak dźwig do wynajęcia, to z reguły modele dość nowe i dobrze wyposażone. Okazjonalne korzystanie z wypożyczonych dźwigów daje nam więc możliwość wyboru odpowiednich parametrów pracy maszyny oraz ich dodatkowego wyposażenia, przykładem jest choćby kwestia oświetlenia dźwigu, które jest szalenie ważne do prowadzenia prac po zapadnięciu zmroku.

Dźwig – wynajem, a kwestia mobilności…

Osobne miejsce w artykule postanowiliśmy poświęcić kwestii znanej i problematycznej czyli rozkładaniu dźwigów na budowie. Otóż średni czas rozłożenia tradycyjnego dźwigu na placu budowy, w zależności od warunków terenowych i atmosferycznych, to nawet kilkadziesiąt roboczogodzin. Wynajem dźwigów zamontowanych na samochodach ciężarowych, tzw. dźwigów mobilnych, pozwala skrócić czas przygotowania do pracy maszyny nawet do kilkudziesięciu minut. Każdy, kto kiedykolwiek borykał się z harmonogramem budowlanym zna skalę oraz wie, jak cenne są zaoszczędzone roboczogodziny…

Dźwig – wynajem: oferty indywidualne


Warto szukać lokalnych firm, które oferują wynajem dźwigów, w oparciu o ich ocenę oraz rekomendację. Próżno jednakże liczyć na sztywny cennik usług z tym związanych. Oferta na dźwig do wynajęcia jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta, więc najlepiej skontaktować się telefonicznie lub mailowo i porozmawiać o szczegółach bezpośrednio z przedstawicielem. To ile kosztuje wynajęcie dźwigu zależy od regionu Polski, rodzaju maszyny, czasu trwania usługi itp.

Komentarze są wyłączone.